MultiZysk bez podatku

MultiZysk bez podatku

MultiBank we współpracy z Generali Życie TU S.A. poszerzył ofertę depozytową o Strategię MultiZysk, czyli lokatę w formie polisy, zwolnioną z podatku od dochodów kapitałowych.

Strategia MultiZysk to ubezpieczenie na życie i dożycie pozwalające oszczędzać na zasadach tradycyjnej lokaty bankowej. Po upływie wybranego przez Klienta okresu ubezpieczenia, otrzymuje zwrot zdeponowanych środków wraz z odsetkami bez konieczności ponoszenia  podatku od dochodów kapitałowych.

MultiBank oferuje polisy 6 i 12-miesięczne. W zależności od okresu ubezpieczenia oprocentowanie zgromadzonych środków wynosi odpowiednio 4,1% i 5,06% w skali roku, co stanowi odpowiednik oprocentowania 5,06% i 6,25% na tradycyjnej lokacie terminowej. Korzystając z rocznej polisy i deponując w banku 10 000 PLN  na okres 12 miesięcy zarobimy  506 PLN, o 96 PLN więcej niż na tradycyjnej lokacie. Przy depozycie w wysokości 100 000 PLN  zysk wyniesie 5060 PLN,a różnica w stosunku do zwykłej lokaty terminowej sięgnie już 961 PLN.

– Zwolnienie z tzw. „podatku Belki” to nie jedyna zaleta polis ubezpieczeniowych pełniących rolę produktów oszczędnościowych. – mówi Magdalena Wójcik z Centrum Oszczędzania MultiBanku – Forma prawna produktu i dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa stanowią istotną wartość dodaną. Przykładowo, wypłata środków Uposażonym następuje w ciągu maks. 30 dni bez konieczności oczekiwania na zakończenie niejednokrotnie długotrwałego postępowania spadkowego w sądzie, a wartość świadczenia jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn. dodaje.

Z produktu mogą skorzystać osoby między 18, a 75 rokiem życia, które za pośrednictwem strony internetowej MultiBanku wypełnią formularz deklaracji przystąpienia do Umowy Ubezpieczenia na życie i dożycie lub skorzystają z pomocy doradcy w Centrum Usług Finansowych MultiBanku.

– Nowa oferta, która powstała dzięki współpracy i połączeniu doświadczeń ekspertów bankowych i ubezpieczeniowych, jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które zapewnia naszym klientom zarówno dobrą inwestycję kapitału, jak i ochronę od utraty życia. Cieszę się, że dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę o kolejne, przyjazne klientom instrumenty finansowemówi Wojciech Trybuszkiewicz, Dyrektor Departamentu Bancassurance w Grupie Generali.

Informacje dodatkowe:

Nazwa produktu: Strategia MulitZysk
Forma prawna: ubezpieczenie na życie i dożycie
Minimalna kwota składki: 5 000 PLN
Okres trwania ubezpieczenia: 6 lub 12 miesięcy
Oprocentowanie:
– Strategia MultiZysk 6 – miesięczna: 4,1 %, (odpowiednik oprocentowania 5,06% na    tradycyjnej lokacie terminowej)
– Strategia MultiZysk  12 – miesięczna: 5,06%, (odpowiednik oprocentowania 6,25% na tradycyjnej lokacie terminowej)
Ochrona ubezpieczeniowa:
– 101% w przypadku śmierci Ubezpieczonego
– 106% w przypadku śmierci Ubezpieczonego w środku lokomocji

Grupa Generali

Grupa Generali od ponad 175 lat prowadzi działalność ubezpieczeniową w ponad 40 krajach świata. Jest jednym z trzech największych ubezpieczycieli w Europie oraz zajmuje 20 pozycję wśród 2000 największych firm Europy. Generali oferuje swoim Klientom kompleksowe planowanie finansowe. W ofercie Ubezpieczyciela znajdują się ubezpieczenia na życie, majątkowe oraz emerytalne. Swoje usługi świadczy dla ponad 1,5 mln klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych w Polsce.